Treningi

Ogłoszenie: Trwają zapisy na obóz zimowy – Ferie 2019

Treningi stacjonarne - lato

Letnie treningi oparte są na zajęciach ogólnorozwojowych oraz jeździe na rolkach. Poza tym jeździmy na rowerach oraz korzystamy z trawiastych boisk grając w piłkę. Trening na rolkach wymaga bardzo zbliżonej do nart formy koordynacji i dynamiki przez co staje się bardzo ważnym elementem w przygotowaniach do sezonu zimowego.

Treningi stacjonarne - zima

Przy sprzyjających warunkach śniegowych w Górach Świętokrzyskich trenujemy na stokach Tefagrafu, Pierścienicy lub w Tumlinie. Treingi na śniegu odbywają się cztery razy w tygodniu: wtorek, czwartek, sobota i niedziela. Szczegółowy harmonogram treningu dopasowany jest do panujących warunków pogodowych oraz odbywających się imprez sportowych, w których cyklicznie uczestniczymy.

Treningi wyjazdowe

W przypadku braku warunków śniegowych na kieleckich stokach systematycznie wyjeżdżamy w wyższe partie gór. Klub posiada stałe bazy treningowe w okolicach Bukowiny, Jurgowa, Kluszkowców. Treningi wyjazdowe w Tatrach organizowane są systematycznie, minimum raz na 3 tygodnie. Szczegółowy harmonogram treningów zawarty jest w grafiku. W miesiącach letnich organizowane są również wyjazdy na stoki pod dachem oraz symulatory narciarskie.

Obozy

Jako klub sportowy organizujemy trzy obozy w roku. Obóz zimowy w w Ferie (pierwszy tydzień ferii zimowych) – siedmiodniowe zgrupowanie w wyższych partiach gór. Treningi na stoku odbywają się w dwóch/trzech sesjach dziennie. Obóz ten nastawiony jest na intensywny trening narciarski.

Obóz zimowy na zakończenie sezonu – majówka. Wyjazd cztero-pięcio dniowy na lodowiec.

Obóz letni w ostatnim tygodniu czerwca (zaraz po zakończeniu roku szkolnego) organizowany jest jako wspinaczkowy. Wyjazd siedmiodniowy w Jurę Krakowsko-Częstochowską podczas którego dzieci poznają sztukę wspinaczki skałkowej.

co, gdzie, kiedy ???

1) Treningi stacjonarne na hali: wtorek 18.30 – 20:00; czwartek 19:15 – 20:15

2) Treningi stacjonarne na stoku: w/g grafiku danej grupy

3) Treningi wyjazdowe w/g bieżących ustaleń, zależne od skompletowania grupy

Hala sportowa

Zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone na na hali sportowej przy szkole SP28 w Kielcach, przy ul. Szymanowskiego 5. Zajęcia zgodnie z grafikiem. Wejście przez poczekalnie od strony boiska. Rodzice proszeni są przyprowadzenie dzieci na zajęcia 10 min przed ich rozpoczęciem. Zgodnie z ustaleniami z Dyrekcją Szkoły Sp 28, rodzice mogą czekać na dzieci wyłącznie w poczekalni.

Na hali sportowej obowiązuje zmiana obuwia !!!

Kalendarz KLUBOWY

Dołącz do nas…

Narciarski Uczniowski Klub Sportowy „Kielce 28”

25-361 Kielce, ul. K. Szymanowskiego 5