Kielce 28

MASO CORTO SkiCAMP – 28.04/05.05.2019

Nasza Misja

Zajęcia dla dzieci prowadzone są nie tylko zimą i nie tylko na śniegu. Młodzi narciarze trenują cały rok. Odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe na stadionie lekkoatletycznym,  hali sportowej, treningi rowerowe oraz bardzo ważne w profilu działalności treningi rolkarskie. Dzieci i młodzież zrzeszona w „UKS Kielce 28” trenują „atak” na tyczkę, oraz ewolucje imitujące narciarstwo jeżdżąc właśnie na rolkach na wynajmowanym przez klub Torze Wyścigowym w Miedzianej Górze. Łącznie w tygodniu odbywają się dwa półtoragodzinne treningi, natomiast w sezonie zimowym trening na stok u narciarskim trwa 2 godziny 4 razy w tygodniu. Oprócz tego organizowane są weekendowe wyjazdy w góry. Nasz klub jest stałymi bywalcem polskich ośrodków narciarskich takich jak: Kasprowy Wierch, Kluszkowce, Białka Tatrzańska, Suche, Czarna Góra, wyjazdy odbywają się w okresie od listopada do kwietnia co drugi weekend, lub w przypadku braku śniegu w ośrodkach zagranicznych: Chopok, Tatrzańska Łomnica, Jasna (Słowacja), Valfrejus (Francja), Kaprun, Soelden, Ischgl, Hintertux, Stubaier Gletscher (Austria) i inne. W trakcie ferii zimowych młodzi narciarze wyjeżdżają z trenerami obóz zimowy gdzie trenują średnio od 5 do 8 godzin dziennie. W czasie letnich wakacji organizujemy wyjazdy na obozy w góry i nad morze. Dzieci i młodzież uczestniczą nie tylko w zajęciach sportowych ogólnorozwojowych, ale też każdy obóz jest tematyczny taki jak wyjazdy wspinaczkowe czy też rowerowe, windsurfingowe oraz trekingowe. Aktualnie w klubie jest 62 członków w wielu od 5 do 18 lat. Członkami klubu są osoby zadeklarowane przez swoich opiekunów, oraz regularnie uczęszczający na treningi zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Historia Klubu

Klub narciarski Kielce 28 został powołany w 2005 roku z inicjatywy grupy rodziców. Do grona założycielskiego należeli rodzicie dzieci, które od zimy 2003 roku trenowały narciarstwo alpejskie w grupie utworzonej przez Pana Jerzego Krzemińskiego, trenera i jednocześnie Prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Narciarskiego.  Zajęcia dla dzieci prowadzone są nie tylko zimą i nie tylko na śniegu. Młodzi narciarze trenują cały rok. Odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe na stadionie lekkoatletycznym oraz na wynajmowanej przez „UKS KIELCE 28” hali sportowej. A zimą głównie na stokach narciarskich.

Dlaczego warto?

Naszym celem jest podnoszenie umiejętności dzieci  chcących spróbować swych sił w narciarstwie alpejskim i wyłonienie z nich grupy która na równi będzie rywalizowała na arenie Polskiej, jak i po za jej granicami. Uważamy, że w Kielcach są warunki do trenowania narciarstwa a najlepszym tego przykładem są nasi wychowankowie ścigający się obecnie zawodowo.           

zbliża się czas rozliczeń rocznych podatki PIT. Zachęcamy do wsparcia naszego klubu 1% z podatku.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „KIELCE 28”

KRS: 0000276958

Sprawy istotne…

Ubezpieczenie

Dla klubowiczów zalecane jest całoroczne ubezpieczenie NNW z rozszerzeniem o wyczynowe uprawianie sportu oraz ubezpieczenie kosztów leczenia w przypadku wyjazdów zagranicznych.

Po zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia, można wykupić ubezpieczenie w ramach Karty Euro 26. Dla kart: POLSKA SPORT, POLSKA SPORT EXTRA, SPORT, SPORT EXTRA włączone jest zawodowe i wyczynowe uprawianie sportu. Wszelkie informacje dostępne są na stronie https://euro26.pl/. i pod numerem infolinii 58 690 40 60.

Dodatkowo istnieje możliwość ubezpieczenia NNW i OC na wyjazd – Polska i ubezpieczenie w pełnym zakresie z kosztami leczenia na wyjazd za granicę. W razie pytań odnośnie zakresu i kosztów ubezpieczenia, prosimy o kontakt pod adresem e-mail:

Uwaga dotycząca wyjazdów zagranicznych: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa tylko w placówkach publicznych, nie pokrywa kosztów transportu medycznego, nie ma NNW, OC i innych opcji dodatkowych, dlatego dobrze jest również zabezpieczyć się dodatkowym ubezpieczeniem. 

Dokumenty

Klubowicze zobowiązani są do wypełnienia niezbędnych dokumentów:

Każde dziecko trenujące w klubie Kielce28 musi posiadać aktualne zaświadczenie ze sportowej poradni lekarskiej o zdolności do trenowania.

Komplet dokumentów należy dostarczyć na najbliższy trening.

Ile to kosztuje …?

Klub UKS Kielce 28 jest organizacją nie prowadzącą działalności gospodarczej i utrzymuje się wyłączenie ze składek oraz darowizn.

Za uczestnictwo w treningach klubowych pobierana jest składka roczna oraz składka miesięczna. Wysokość składek na rok kalendarzowy ustalana jest przez Władze klubu na koniec roku poprzedniego.

Składka roczna płatna jest do 31 stycznia. Natomiast składki miesięczne płatne są w dwóch ratach; za pierwsze półrocze (styczeń-czerwiec) do końca stycznia oraz za drugie półrocze (czerwiec-grudzień) do końca czerwca.

Stawki obowiązujące w roku 2018.

Składka roczna 100 zł.

Składka miesięczna 125 zł/m-c

Kandydat, który wstępuje w szeregi klubu w trakcie roku zobowiązany jest do uiszczenia składki rocznej oraz składki miesięcznej wynikającej proporcjonalnie do ilości miesięcy jaka została do końca roku kalendarzowego.

Zapisy do Klubu

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą !

Zapisy do klubu.

9 + 11 =

Dołącz do nas…

Narciarski Uczniowski Klub Sportowy „Kielce 28”

25-361 Kielce, ul. K. Szymanowskiego 5

tel. 792 065 545, 608 685 138,

biuro@ukskielce.pl