Zaznacz stronę

Kielce 28

Ogłoszenie: Trwają zapisy na obóz zimowy Ferie 2019

Nasza Misja

Zajęcia dla dzieci prowadzone są nie tylko zimą i nie tylko na śniegu. Młodzi narciarze trenują cały rok. Odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe na stadionie lekkoatletycznym,  hali sportowej, treningi rowerowe oraz bardzo ważne w profilu działalności treningi rolkarskie. Dzieci i młodzież zrzeszona w „UKS Kielce 28” trenują „atak” na tyczkę, oraz ewolucje imitujące narciarstwo jeżdżąc właśnie na rolkach na wynajmowanym przez klub Torze Wyścigowym w Miedzianej Górze. Łącznie w tygodniu odbywają się dwa półtoragodzinne treningi, natomiast w sezonie zimowym trening na stok u narciarskim trwa 2 godziny 4 razy w tygodniu. Oprócz tego organizowane są weekendowe wyjazdy w góry. Nasz klub jest stałymi bywalcem polskich ośrodków narciarskich takich jak: Kasprowy Wierch, Kluszkowce, Białka Tatrzańska, Suche, Czarna Góra, wyjazdy odbywają się w okresie od listopada do kwietnia co drugi weekend, lub w przypadku braku śniegu w ośrodkach zagranicznych: Chopok, Tatrzańska Łomnica, Jasna (Słowacja), Valfrejus (Francja), Kaprun, Soelden, Ischgl, Hintertux, Stubaier Gletscher (Austria) i inne. W trakcie ferii zimowych młodzi narciarze wyjeżdżają z trenerami obóz zimowy gdzie trenują średnio od 5 do 8 godzin dziennie. W czasie letnich wakacji organizujemy wyjazdy na obozy w góry i nad morze. Dzieci i młodzież uczestniczą nie tylko w zajęciach sportowych ogólnorozwojowych, ale też każdy obóz jest tematyczny taki jak wyjazdy wspinaczkowe czy też rowerowe, windsurfingowe oraz trekingowe. Aktualnie w klubie jest 62 członków w wielu od 5 do 18 lat. Członkami klubu są osoby zadeklarowane przez swoich opiekunów, oraz regularnie uczęszczający na treningi zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Historia Klubu

Klub narciarski Kielce 28 został powołany w 2005 roku z inicjatywy grupy rodziców. Do grona założycielskiego należeli rodzicie dzieci, które od zimy 2003 roku trenowały narciarstwo alpejskie w grupie utworzonej przez Pana Jerzego Krzemińskiego, trenera i jednocześnie Prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Aktualnie instruktarze, szkolenia i treningi zarówno w okresie zimowym, jak i w wiosennym, letnim oraz jesiennym prowadzone są przez trenera Sylwestra Kulińskiego, oraz instruktorów: Krzysztofa Kwapisza oraz Małgorzatę Góźdź-Morawską. Zajęcia dla dzieci prowadzone są nie tylko zimą i nie tylko na śniegu. Młodzi narciarze trenują cały rok. Odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe na stadionie lekkoatletycznym oraz na wynajmowanej przez „UKS KIELCE 28” hali sportowej. A zimą głównie na stokach narciarskich.

Dlaczego warto?

Naszym celem jest podnoszenie umiejętności dzieci  chcących spróbować swych sił w narciarstwie alpejskim i wyłonienie z nich grupy która na równi będzie rywalizowała na arenie Polskiej, jak i po za jej granicami. Uważamy, że w Kielcach są warunki do trenowania narciarstwa a najlepszym tego przykładem są nasi wychowankowie ścigający się obecnie zawodowo.           

zbliża się czas rozliczeń rocznych podatki PIT. Zachęcamy do wsparcia naszego klubu 1% z podatku.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „KIELCE 28”

KRS: 0000276958

Sprawy istotne…

Ubezpieczenie

Dla klubowiczów zalecane jest całoroczne ubezpieczenie NNW z rozszerzeniem o wyczynowe uprawianie sportu oraz ubezpieczenie kosztów leczenia w przypadku wyjazdów zagranicznych.

Po zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia, można wykupić ubezpieczenie w ramach Karty Euro 26. Dla kart: POLSKA SPORT, POLSKA SPORT EXTRA, SPORT, SPORT EXTRA włączone jest zawodowe i wyczynowe uprawianie sportu. Wszelkie informacje dostępne są na stronie https://euro26.pl/. i pod numerem infolinii 58 690 40 60.

Dodatkowo istnieje możliwość ubezpieczenia NNW i OC na wyjazd – Polska i ubezpieczenie w pełnym zakresie z kosztami leczenia na wyjazd za granicę. W razie pytań odnośnie zakresu i kosztów ubezpieczenia, prosimy o kontakt pod adresem e-mail:

Uwaga dotycząca wyjazdów zagranicznych: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa tylko w placówkach publicznych, nie pokrywa kosztów transportu medycznego, nie ma NNW, OC i innych opcji dodatkowych, dlatego dobrze jest również zabezpieczyć się dodatkowym ubezpieczeniem. 

Dokumenty

Klubowicze zobowiązani są do wypełnienia niezbędnych dokumentów:

Wypełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć na trening.

Badania lekarskie

Każde dziecko trenujące w klubie Kielce28 musi posiadać aktualne zaświadczenie ze sportowej poradni lekarskiej o zdolności do trenowania.

 

Zapisy do Klubu

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą !

Zapisy do klubu.

9 + 7 =

Dołącz do nas…

Narciarski Uczniowski Klub Sportowy „Kielce 28”

25-361 Kielce, ul. K. Szymanowskiego 5

tel. 608 130 319, 608 685 138, 792 065 545

biuro@ukskielce.pl